Warsztaty Tradycji Wielkanocnych

Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest wiele tradycji, choćby tworzenie pisanek, palm i stroików. Cały czas są one kultywowane
w naszej Gminie Dydnia. Jest wiele wydarzeń kulturalnych dotyczących tych wyjątkowych Świąt.

W dniu 23 marca 2022r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni odbyły się Warsztaty Tradycji Wielkanocnych przeznaczone dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dydnia. Warsztaty otworzył pan Rafał Czopor – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni, a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia.

Podczas zajęć uczestnicy wykonywali pisanki skrobane oraz pisankizdobione techniką decoupage. W trakcie warsztatów można było nauczyć się  tworzyć palmy i stroiki Wielkanocne, wykonywać świąteczne kurczaczki z papieru czy z tekturowych rolek. Pomysłów było wiele, by kreatywnie spędzić czas. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, które na nich czekały. Każdy z nich zdobył wiele umiejętności plastycznych i technicznych. Zajęcia te poprowadziły: pani Zofia Żebrak – emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni, pani Katarzyna Frydryk oraz pani Agnieszka Górniak.

Uczestnicy zajęć z pewnością będą wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności do samodzielnego wykonywania w domu tradycyjnych pisanek, palm i stroików Wielkanocnych. Wszystko to z pewnością zaowocuje w przyszłości. Spodziewamy się, że wiele z nich będzie artystami rękodzieła artystycznego. Życzymy im wiele sukcesów w tej dziedzinie i zachęcamy do uczestnictwa w podobnych wydarzeniach kulturalnych, a zarazem dalszej nauki w  szlifowaniu swoich umiejętności.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia, a Partnerem projektu Gminny Ośrodek Kultury w Dydni. Dofinansowanie uzyskano z budżetu Gminy Dydnia w ramach zadania „Zaszczep się kulturą w Gminie Dydnia”.