W dniu 8.03.2020 r. w Wiejskim Domu Kultury w Dydni odbył się Gminny Dzień Kobiet . Podczas, którego odbyło się wiele atrakcji.

Uroczystość poprowadził pan Rafał Czopor  – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni . Już na początku uroczystości w imieniu wszystkich panów złożył najserdeczniejsze życzenia Kobietom z okazji ich święta. Życzenia dla mieszkanek gminy złożyła, również pani Alicja Pocałuń – wójt Gminy Dydnia, która przeczytała list od Wojewody Podkarpackiej – pani Ewy Leniart.  Interesujące przemówienie na temat Dnia Kobiet wygłosiła pani Bogusława Krzywonos – Społeczny Animator Kultury wsi Krzywe.

Część artystyczną otworzyła Orkiestra Gminy Dydnia pod batutą pana Zygmunta Podulki, która zagrała  znane utwory muzyczne, m. in.  „Zabiorę Cię dziś na bal” Zbigniewa Wodeckiego, gdzie solo zaśpiewał Piotr Wolwowicz. Po koncercie Orkiestry, Kapela Ludowa  „Młoda Przepióreczka” pod kierownictwem pana Dariusza Klimowiczawykonała dla zgromadzonych kobiet, tym razem utwory rozrywkowe, m. in. „Nie dokazuj” Marka Grechuty.

Po występach muzycznych w drugiej części artystycznej zostały przedstawione w żartobliwy sposób wiadomości z Gminy Dydnia. Natomiast tuż po „Dzienniku Dydyńskim” nieoczekiwanie na salę wjechał rowerem listonosz. Miał on bardzo ważne zadanie, którym było rozdanie pamiątkowych kartek z życzeniami dla wszystkich kobiet  przebywających na sali. W tej bardzo ważnej „misji” pomógł mu prezenter telewizyjny. Cały wystawiony kabaret cieszył się wielką aprobatą u zgromadzonej publiczności. W roli prezentera wcielił się pan Piotr Siedlecki, natomiast w rolę listonosza pan Tomasz Adamski. Obydwaj Panowie odegrali swoje role jak zawodowi aktorzy.

Interesującą zagadką podczas imprezy było tajemnicze wtargnięcie się Karpackich Zbójów, którzy usiłowali uprowadzić zakładniczki i je obrabować. Jednak im się to nie udało, gdyż przybył na salę średniowieczny bohater – Jacek Dydyński.  W trakcie tego zdarzenia można było zobaczyć średniowieczną walkę  na szable, w której zwyciężył ówczesny bohater. Po tym pełnym emocjonującym zdarzeniu każda z Kobiet otrzymała kwiat z rąk wspaniałych aktorów, którzy przenieśli wszystkich będących  na sali w klimat średniowiecza.

Po części artystycznej wszystkie kobiety znajdujące się na Sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia z prezenterem telewizyjnym, listonoszem oraz z Karpackimi Zbójami i średniowiecznym bohaterem –  Jackiem Dydyńskim.

Na zakończenie imprezy odbyła się degustacja potraw i ciast, które jak co roku przyrządziły Panie          z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Dydnia. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Gminnego Dnia Kobiet należą Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Krzywem oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni.