W dniu 11.10.2018 r. w Zespole Szkół w Niebocku odbyło się spotkanie z panią Beatą Krawiec – animatorem i specjalistą ds. promocji i reklamy Księgarni Nova w Brzozowie. Spotkanie przebiegało w dwóch etapach. Najpierw dla klas IV-V, a następnie dla klas I-III. Starsi uczniowie w zabawny i aktywizujący sposób zostali zapoznani z różnymi rodzajami pisma: węzełkowym, klinowym-sumeryjskim, tabliczkami przywiezionymi z Iraku i z hieroglifami. Uczniowie znaleźli też odpowiedź na pytanie dlaczego czytamy i co nam to daje. Młodsze dzieci biorące udział w projekcie zrozumiały, jak ważna jest ochrona przyrody i dowiedziały się, co to jest ekologia. Poznały również działanie                     cewki Tesli i zobaczyły jak “wygląda” prąd. A podczas spotkania z książką aktywnie wcieliły się w role postaci z baśni dziecięcych, których treści niosły ze sobą ważne wychowawcze przesłania. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się obydwa spotkania i chętnie wezmą udział w podobnych realizowanych w przyszłości.

Organizatorami spotkania byli: Księgarnia Nova w Brzozowie, Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni              oraz Zespół Szkół w Niebocku.