W dniu 7 czerwca 2018 r. w Obarzymie odbyły się XIII-te Warsztaty Malarskie. W tym roku warsztaty przeprowadziła Anita Howorko – studentka malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczniowie szkół Gminy Dydnia (Obarzym, Dydnia, Niebocko, Jabłonka, Wydrna, Grabówka, Niewistka, Końskie) z wielkim zaciekawieniem słuchali wykładu na temat historii malarstwa. Następnie wszyscy uczestnicy rozpoczęli tworzyć plenerowe obrazy dowolną techniką, które przedstawiały między innymi: obiekt sakralny (kościół w Obarzymie), kwiaty czy krajobraz zieleni występujący w tej malowniczej wiosce. Po odbytych warsztatach tradycją pleneru stało się indywidualne pieczenie kiełbasy przy ognisku. Na zakończenie tego malarskiego wydarzenia każdy uczestnik XIII-tych Warsztatów Malarskich otrzymał pamiątkowy dyplom.
Głównym organizatorem pleneru był Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni wraz
z Przewodniczącym Rady Gminy Dydnia – panem Piotrem Szulem. Serdeczne podziękowania przy organizacji tego wydarzenia należą się Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Obarzymie oraz gospodarzom tej wsi (w tym Sołtysowi wsi Obarzyma – panu Józefowi Nieznańskiemu).