Tytułowa postać „Babcocha” autorstwa Pani Justyny Bednarek jest dobrą czarownicą, która zmienia życie mieszkańców Grajdołka na lepsze. Przylatując do wioski między Krzywym, Końskim i Dydnią ma misję do spełnienia związaną z dziewczynką Bernadettą.
Książka „ Babcocha” jest jedną z wielu książek dla dzieci napisaną przez tą wspaniałą pisarkę. Utwory literackie Pani Justyny Bednarek m. in.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Pięć sprytnych kun”, „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” czy „Babcocha” zostały nagradzane i nominowane do licznych nagród literackich.
W dniu 3.03.2022r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni odbyło się spotkanie autorskie z tą wspaniałą pisarką z uczniami klas trzecich ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dydnia. Spotkanie to rozpoczęła Wójt Gminy Dydnia – Pani Alicja Pocałuń, która przywitała wyjątkowego gościa. Okazało się, że Pani Justyna ma wiele wspólnego z naszą Gminą Dydnia. W jej książkach właśnie w „Babcosze” są wzmianki o miejscowościach z naszego terenu i to nie jest przypadek.
W spotkaniu uczestniczyli, także: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni – Pan Rafał Czopor, pracownicy filii bibliotecznych GOKBPiW w Dydni, nauczyciele, którzy przyjechali wraz z uczniami oraz Pani Dorota Seman – bliska krewna niani Pani Justyny Bednarek. Właśnie niania tej pisarki pochodziła ze wsi Krzywe. Babcocha jest poświęcona pamięci Śp. Cecylii Kot, która jak czytamy w tej książce śpi spokojnie na cmentarzu w Dydni.
W trakcie spotkania Pani Justyna Bednarek rozmawiała z dziećmi na temat swojej twórczości i życia, czytała fragmenty swoich utworów literackich. Uczniowie klas trzecich udowodnili, że każdy z nas może zmieniać świat. W swoich wypowiedziach i zachowaniu ukazali wysoki poziom kulturalny.
Podczas spotkania autorskiego była możliwość zakupu książek tej wspaniałej autorki oraz zdobycia autografu Pani Justyny Bednarek. U młodych czytelników było widać radość i entuzjazm. Wynikał on ze spotkania się z osobą, która napisała lekturę szkolną jaką jest książka pt.: „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.