W dniu 27.11.2019r. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni odbyły się eliminacje gminne konkursu muzycznego Mikołajkowe Debiuty. W konkursie wzięło udział 27 dzieci z Przedszkoli ( Dydni, Niebocka) i ze Szkół Podstawowych (Dydni, Niebocka, Jabłonki, Grabówki, Końskiego, Obarzyma i Wydrnej). Dzieci prezentowały wysoki poziom artystyczny.

Jury w składzie: pan Zygmunt Podulka, pan Marek Kupczakiewicz i pani Monika Krowiak wybrało spośród utalentowanych dzieci te, które              w sposób szczególny zachwyciły nas swoimi zdolnościami muzycznymi. Do następnego etapu konkursu przeszły: Lena Adamska (Szkoła Podstawowa w Dydni), Iga Pęcherek (Samorządowe Przedszkole w Dydni), Zuzanna Pajęcka (Szkoła Podstawowa w Grabówce) ,                   Iga Sabat (Zespół Szkół w Niebocku).

Poza konkursem muzycznym jakim są Mikołajkowe Debiuty zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia z rytmiki odbywającymi się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni, prowadzone przez panią Monikę Krowiak.

Podczas konkursu nie zabrakło niespodzianek. Do wszystkich dzieci, które znajdowały się na sali zawitał Mikołaj ze słodkimi podarunkami. Spotkanie nie odbyłoby się od wspólnej rozmowy, tańca czy zdjęć z Mikołajem.