Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni miał wyjątkowe propozycje spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży podczas wypoczynku na feriach zimowych. Każde dziecko z Gminy Dydnia mogło znaleźć coś dla siebie, biorąc pod uwagę swoje hobby i zainteresowania.

W Bibliotece Publicznej oraz w świetlicy w Dydni odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie można było wykonać własnoręcznie kartki walentynkowe, bransoletki z kolorowych koralików czy zimowe śnieżynki. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach muzyczno – rytmicznych na których odbyły się zabawy ruchowe. Duże zainteresowanie u dzieci przyniosło wspólne pieczenie ciasteczek. Każdy kto zjawił się na tych zajęciach kulinarnych, miał możliwość spróbowania swoich sił w sztuce gastronomii.

Na feriach w świetlicy w Krzemiennej można było nauczyć się grać w tenisa stołowego. Ci, którzy już świetnie sobie radzą w tej dziedzinie sportu, mogli spróbować swoich sił w mini turnieju. Dzieci szukające innej rozrywki podczas ferii grały w gry planszowe i piłkarzyki, a jeszcze inni próbowali swoich sił w grze w lotki.

Podczas ferii w Bibliotece w Grabówce odbyły się różne gry dydaktyczne, zabawy i zgadywanki. Nie zabrakło, również zajęć, gdzie można było dowolną techniką wykonać prace plastyczne na temat krajobrazu zimowego oraz zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci miały, również okazję wykonać prace origiami na dowolny temat.  Podczas ferii nie zabrakło rozgrywek w gry planszowe, rozwiązywania zagadek i rebusów, układania puzzli obrazkowych, konkursów, takich jak: „Rozpoznaj bohatera książki”.

Podczas ferii w Bibliotece w Jabłonce odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie można było wykonać kartki walentynkowe. Ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu było malowanie odlewów gipsowych i kolorowanek, a dla miłośników literatury głośne czytanie bajek. Dzieci mogły, także grać w szachy i gry planszowe.

W Bibliotece w Krzemiennej odbyły się zajęcia literacko – plastyczne, gdzie dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach z literaturą. Młodzi ludzie mogli wziąć udział w grach i zabawach, które lubią najbardziej. Nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku, który został przygotowany specjalnie dla nich.

Na feriach w Bibliotece w Końskiem można było zagrać w gry planszowe, takie jak: warcaby, chińczyk czy bierki. Odbył się również konkurs na najlepiej przeczytany tekst literacki czy zabawy w zagadki literackie. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w czasie których zdobiło się pisanki techniką „decupage”             oraz wykonywało się kartki walentynkowe. W czasie ferii odbyły się, także zajęcia kulinarne.

Podczas ferii w Bibliotece w Wydrnej odbyło się karaoke, gdzie można było zmierzyć się ze śpiewaniem znanych polskich utworów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych rozwijając predyspozycje ruchowe. Nie zabrakło, także spotkania z literaturą podczas głośnego czytania bajek i tekstów literackich.

W Bibliotece w Niebocku dzieci i młodzież próbowały swoich sił w organizowanych rozgrywkach sportowych. Osoby lubiące zajęcia plastyczne wykonywały ozdoby z zimnej porcelany oraz kartki walentynkowe. Każdy uczestnik zajęć mógł spróbować swoich sił w układaniu puzzli. Dodatkową atrakcją były gry planszowe, a także malowanie kolorowanek.

Na feriach w świetlicy w Niewistce odbyły się zajęcia, gdzie dzieci mogły tworzyć własne prace plastyczne poprzez malowanie, wyklejanie i wydzieranie. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się turnieje w FIFĘ  i tenisa stołowego. Podczas ferii nie zabrakło, także gry w szachy i warcaby.

W Bibliotece i w świetlicy w Obarzymie zostały zorganizowane zajęcia literacko – plastyczne. Odbył się również turniej gier i zabaw lubianych przez dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli możliwość wyboru opierając się na swoich pasjach i zainteresowaniach. Podczas ferii nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, który cieszył się dużą frekwencją.

Podczas ferii w świetlicy w Witryłowie miłośnicy zajęć plastycznych wyklejali zimowe drzewa popcornem, sklejali bałwanki 3D z pasków papieru, wykonywali i ozdabiali rękawiczki. Kolejnymi atrakcjami były: robienie lampionów     z krainy lodu, a także wycinanie, sklejanie i ozdabianych śnieżynek. Dzieci i młodzież brały również udział                 w zajęciach kulinarnych,  na których przygotowywały zapiekanki, które potem można było konsumować.

W ostatni dzień ferii 11.02.2018r. w Wiejskim Domu Kultury w Dydni odbył się Turniej FIFA 18, gdzie młodzi gracze rywalizowali ze sobą z wielkim zapałem i wytrwałością. Z pośród dwudziestu dwóch uczestników następujące miejsca zdobyli: I Miejsce – Michał Szelest, II Miejsce – Kamil Klimowicz, III Miejsce – Dawid Pocałuń.

We wszystkich filiach Gminnej Biblioteki Publicznej w Dydni, a także w świetlicach wchodzących w skład                  GOKBPiW w Dydni odbywały się zajęcia literackie, plastyczne, rytmiczne, taneczne, kulinarne, artystyczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych spotkaniach, gdzie mogły rozwijać swoje pasje. Miały one duże pole            do popisu. Uczestnicząc w zajęciach wykazywali się swoimi talentami w różnych dziedzinach życia kulturalnego.

Podczas ferii nie zabrakło, również wyjazdów na ślizgawkę MOSiR w Sanoku, pływalnię krytą „Posejdon”                 oraz do kina „Sokół” w Brzozowie. Wycieczki te sprawiły wiele radości dzieciom i młodzieży, a także zintegrowały młodą społeczność Gminy Dydnia.