W dniu 21 stycznia 2018r. w Sali Widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dydni odbyły się Jasełka, pt.: „Jeden-zero dla Nieba”, a także koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni.

Na początku tego wydarzenia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni – Pan Jacek Adamski przywitał zgromadzoną publiczność oraz zaproszonych gości i złożył najserdeczniejsze życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Widowisko, pt.: „Jeden –zero dla Nieba” powstało na podstawie scenariusza Moniki Żochowskiej. Przedstawiało ono walkę dobra ze złem. Aniołowie po trudnych zmaganiach zwyciężyli z podstępnymi diabłami. Punktem kulminacyjnym całej akcji było Narodzenie Jezusa. Do ubogiej stajenki przybyli Mędrcy, którym drogę wskazała gwiazda betlejemska. Wspaniała gra aktorska dzieci i młodzieży w Dydni, dobór muzyki i światła sprawiły, że widowisko zyskało wielką aprobatę zgromadzonej publiczności.

Reżyserami widowiska były: Anna Wójcik i Aneta Rzeszut. Aktorzy: Wiktoria Adamska, Antonina Rzeszut, Izabela Futyma, Joanna Janowicz, Sabina Pocałuń, Weronika Hocyk, Anna Pocałuń, Martyna Bluj, Angelika Mazur, Mateusz Zarzyka, Dominika Pocałuń, Kaudia Fejdasz, Piotr Wójtowicz, Klaudia Tercha, Julia Mazur, Martyna Rzeszut, Hubert Janowicz, Leon Rzeszut, Gabriel Kopiczak, Milena Janowicz, Nikola Mazur, Martyna Kopiczak, Lena Adamska, Dawid Hocyk.

Jak co roku odbył się, również koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni. Orkiestra pod dyrygenturą Zygmunta Podulki zagrała następujące kolędy i pastorałki: „Wśród nocnej ciszy”, „Bracia patrzcie jeno”, „Tryumfy Króla Niebieskiego” „Dzisiaj w Betlejem”, „Dnia jednego”, „Przybieżeli do Betlejem”, „”Północ już była”, „Judzką krainę” „Gdy się Chrystus rodzi”. Wraz z orkiestrą wystąpili, także soliści, którzy zaśpiewali między innymi: „Lulajże Jezuniu”, „Zaśnij Dziecino, „Gdy śliczna Panna” , „Jezus malusieńki”, „White Christmas”„Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc”, „Oj Maluśki”. Na zakończenie koncertu orkiestra wraz z solistami wykonała kolędę „Bóg się rodzi”.

Widowisko jasełkowe oraz koncert kolęd i pastorałek odniosły sukces. Mieszkańcy Gminy Dydnia mieli okazję doznać pozytywnych emocji i wrażeń artystycznych.