Dydyńskie „Wilczki” godnie uczciły 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku.                                                                                                 11.11.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dydni zorganizowany został halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły 4 drużyny, zorganizowane na bazie miejscowego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grabowianka” Grabówka. Pomysłodawcą tego turnieju był pan Henryk Dąbrowiecki – znany i zasłużony trener piłkarskiej młodzieży z terenu naszej gminy Dydni.

Współorganizatorami tej imprezy były także:                                                         -ULKS „Grabowianka” Grabówka – główny sponsor turnieju, który zakupił i przekazał na ten cel puchar, statuetki oraz dyplomy, napoje i drożdżówki,                                                                                                                     – Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, które ufundowało wspaniałe okolicznościowe medale,                                                                                      -Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dydni, gospodarz szkolnych obiektów sportowych.

Turniej uświetnił swoją obecnością Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie,      a zarazem Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni i wiceprezes „Grabowianki” Grabówka – Pan Jacek Adamski.                                                                                                                            Sędzia wszystkich spotkań był młody, dobrze zapowiadający się, licencjonowany sędzia OKS-u Krosno – Pan Jan Janowicz. W gminnym halowym turnieju piłki nożnej uczestniczyły następujące drużyny: „Arka” Dydnia, „Sokół” Krzemienna, „Victoria” Krzywe i „Orły” Dydnia.

W trakcie rozgrywek padły następujące rezultaty:

1. „Arka” Dydnia – „Victoria” Krzywe 5:4
  2. „Orły” Dydnia – „Sokół” Krzemienna 0:3
  3. „Victoria” Krzywe – „Orły” Dydnia 2:5
  4. „Arka” Dydnia – „Sokół” Krzemienna 5:0
  5. „Victoria” Krzywe – „Sokół” Krzemienna 3:4
  6. „Orły” Dydnia – „Arka” Dydnia 0:6

Tabela końcowa przedstawiała się następująco:

1. „Arka” Dydnia – 9 pkt Bramki 16-4
  2. „Sokół” Krzemienna – 6 pkt Bramki 7-8
  3. „Orły” Dydnia – 3 pkt Bramki 5-12
  4. „Victoria” Krzywe – 0 pkt Bramki 9-14

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali: Dawid Dąbrowiecki i Kacper Cierpiak, który dodatkowo wybrany został najlepszym piłkarzem turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza przyznany został Pawłowi Zarzyce. Wszystkie wymienione tytuły jaki i okazały puchar zdobili piłkarze „Arki” Dydnia.

Cały turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, przy głośnym dopingu samych piłkarzy jak i ich wiernych kibiców.

Pan Henryk Dąbrowiecki, główny organizator tego turnieju składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tego rocznicowego turnieju piłkarskiego. W sposób szczególny zaś podziękował Pani Iwonie Pocałuń Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Dydni za użyczenie hali sportowej, Panu Jackowi Adamskiego – głównemu sponsorowi turnieju oraz Panu Leszkowi Gerlachowi – Przewodniczącemu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie za przekazanie okolicznościowych, okazałych medali.

Dużą pomocą w sprawnej organizacji turnieju wykazali się, także młodzieżowi animatorzy sportu w osobach Kuby Kozłowskiego, Mateusza Zarzyki i Pawła Dąbrowieckiego.

Henryk Dąbrowiecki