W dniu 23.07.2017r. na placu przy Domu Ludowym w Krzywem odbyło się wydarzenie kulturalne pt. „Ocalić od zapomnienia dziedzictwo Wsi Galicyjskiej”. Organizatorem tego wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywem. Dofinansowano z Budżetu Powiatu Brzozowskiego i Budżetu Gminy Dydnia.
Uczestnicy mogli obejrzeć wystawy rękodzieła i garncarstwa ludowego, a osoby chętne mogły wziąć udział w pokazach garncarstwa oraz rękodzieła artystycznego.
Wielopokoleniową wystawę rękodzieła artystycznego prezentowała pani Bogusława Krzywonos. Wystawa przedstawiała prace artystów z Gminy Dydnia i Brzozowa, takich jak: Henryk Cipora, Zofia Żebrak, Danuta Sokołowska, Anna Kraczkowska, Katarzyna Kot i Anita Howorko. Można było zobaczyć obrazy, makatki do kuchni, hafty ręczne czy tradycyjne ozdoby świąteczne.
Wystawę obrazów wykonanym haftem krzyżykowym prezentowała pani Danuta Baran.
W programie nie za zabrakło występów muzycznych. Na scenie wystąpiły: Kapela Ludowa „Młoda Harta” oraz Ludowy Zespół Wokalno – Taneczny Tyrawa Wołoska.