W dniu 9.07.2017r. odbył się XII-ty Międzyregionalny Festiwal Folklorystyczny „Grabowiańskie Święto Fajki” na Stadionie Sportowym w Grabówce. Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Grabówka. Imprezę tradycyjnie otworzył Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni – pan Jacek Adamski.
Podczas tej imprezy można było podziwiać ekspozycję przemyskich fajek „Bróg”, którą jak co roku prezentował pan Dariusz Fejdasz.
Tradycyjnie odbył się konkurs Wolnego Palenia Fajki. Do konkursu zgłosiło się ośmiu uczestników: Jan Burzyński, Dawid Przewoźnik, Piotr Oleniacz, Grzegorz Cybuch, Lesław Zimoń, Robert Sośnicki, Krzysztof Kopczyk i Stanisław Kuliga. Fajkę najdłużej palił Grzegorz Cybuch z czasem 53 min. Drugie miejsce zdobył Dawid Przewoźnik (51 min), natomiast trzecie miejsce Stanisław Kuliga (46 min).
Na „Grabowiańskim Święcie Fajki” wystąpili: Kapela Ludowa – Przysietczanie, parodysta i kabareciarz – Stan Tutaj. Gwiazdą wieczoru była artystka Disco Polo – Etna.
Nie zabrakło, również wielu atrakcji dla dzieci.
Po występach na grabowiańskim niebie można było podziwiać fajerwerki. Pokaz sztucznych ogni oglądało wiele osób, którzy przybyli na „Święto Fajki”. Festyn z zespołem „The Mode Song” przy sprzyjającej pogodzie był wspaniałą okazją, aby się bawić do białego rana.
Anna Wójcik