W dniu 8.06.2017r. w Niewistce odbyły się XII-te Plenerowe Warsztaty Malarskie. Organizatorami pleneru był Gminny Ośrodek Kultury w Dydni oraz przewodniczący Rady Gminy Dydnia – pan Piotr Szul. Uczestnicy warsztatów z wielką pasją tworzyli prace plastyczne dowolną techniką malarską, o dowolnej tematyce. Prace uczniów były twórczą ekspresją otaczającej ich przyrody oraz obiektów architektury sakralnej.
Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów uczniowie szkół z terenu Gminy Dydnia wspólnie upiekli kiełbasę przy ognisku. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że uczestnicy warsztatów odjechali z wielkim uśmiechem na twarzach.
Organizatorzy serdecznie dziękują sołtysowi wsi Niewistka – panu Michałowi Pałysowi za udostępnienie miejsca oraz przygotowanie ogniska. Podziękowania, również należą się Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Niewistce.